Koruna krásy – vlasy! …nádherné aj v lete!- BLOG

Asi nemusíme zdôrazňovať, že práve  naše vlasy sú tým, čo vystavujeme najviac na obdiv svojmu okoliu. Či už v lete na pláži v sexy bikinách, alebo večer na party v krásnych šatách, na obchodnom rokovaní v elegantnom kostýme, či pri kávičke s kamarátkou v džínsach a príjemnom tope – vždy chceme, aby okrem nášho oblečenia aj náš učes bol tip-top.  Dlhé alebo krátke, tmavé či svetlé, mali by však byť naše vlasy v prvom rade a za každých okolností najmä čisté a zdravé. Až potom môžeme experimentovať a dolaďovať k nim svoj out fit, resp. dolaďovať ich k svojmu out fitu. 

A keďže vlasy sú súčasťou nášho vzhľadu nech si na seba oblečieme akýkoľvek kúsok odevu, máme tu pre Vás niekoľko dobrých rád, ako sa o svoje vlásky starať v horúcich letných mesiacoch. 

V lete podstupuje naša koruna krásy veľkú záťaž vplyvom slnečného žiarenia, zvýšeného potenia, prašnosti… Mali by sme im v letných mesiacoch dopriať zvlášť vačšiu pozornosť a starostlivosť, určite sa nám za to odmenia svojou kvalitou. 

Používajme šampón vhodný práve pre naše vlasy

Veľmi záleží na type šampónu. Farbené vlasy určite vyžadujú šampón pre farbené vlasy, ktorý im dodá potrebnú vláčnosť, starostlivosť, a dlhšie udrží žiarivú farbu. 

Ak máte vlasy zafarbené do červených, medených, či mahagónových  odtieňov, preferujte šampóny na olejovej báze – farba Vám vydrží dlhšie. 

Tmavé farby zas vyžadujú hydratačné šampóny a ľahučké masky po umývaní. 

Vlasy sfarbené do svetlých tónov sú veľmi háklivé napríklad na prach, dym, tvrdú vodu… Nečistoty z prostredia sa usádzajú vo vlasoch a spôsobujú mdlý a krepovitý vzhľad. Tu je potrebné siahnuť po detoxikačných šampónoch, ktoré zbavia naše vlasy nečistôt až do hĺbky. Po každom umytí je nevyhnutný kondicionér na obnovu ich štruktúry a v priemere raz do týždňa by sme im mali dopriať výživnú masku. 

dreamstime l 470451592

Tepelné ošetrovanie 

Veľkým nepriateľov farby našich vlasov je ich tepelné ošetrovanie – žehlenie, fénovanie. Priznajme však – čo je krajšie ako nádherne vyžehlené, vyfúkané, či natočené vlasy 🙂 ?! 

Aj tu platí – všetko s rozumom! Dnes už existuje mnoho prípravkov poskytujúcich ochranu vlasov pri ich tepelnom ošetrovaní, preto by sme ich mali vždy použiť. Fénujme ich zásadne v smere ich rastu studeným, alebo letným vzduchom. Farbené vlasy sa tak krásne uhladia a farba bude lesklá a sýta. Fúkame ich cez okrúhlu kefu, ktorá sa postará o rovnomerné vedenie prúdu vzduchu a skráti aj čas fúkania. Kučery vytvárame horúcimi nátačkami, čo zaručí maximálnu žiarivosť farby. 

dreamstime l 223535272

Ochrana pred UV žiarením 

UV-lúče sú veľkým nepriateľom farby! Blond odtiene na slnku vyblednú, hnedé získavajú neželaný kovový nádych, červené pôsobia vyprato. Na dovolenke vždy používajme šampóny a ochranné spreje s UV faktorom. 

A teraz, keď už je o naše vlasy tak skvele postarané, môžeme sa pozrieť do šatníka, čo si dáme dnes na seba 🙂 

Podobné články